Bumex.cz
+420 776 836 784
info@bumex.cz

Jak vybrat správný typ dámských plavek

Všeobecné rady pro správný výběr dámských plavek

V následujících pár bodech najdete všeobecné rady pro správný výběr vhodných plavek, či jejich dílů.

1) Pro část těla, kterou chcete "zamaskovat" je vhodné použít díl s volánky. V tomto případě se hlavně bude jedna o spodní díl, kdy bude snaha o optické zmenšení objemu pasu. Díl s volánky může být i v podobě podprsenky. Tento díl je vhodný použít pro optické zvětšení prsou.

2) Chcete-li některou část těla zviditelnit a zvýraznit tak vaše ženské přednosti, je vhodné použít světlé barvy, ideálně méně výrazné. Rovněž lze použít vzorovaný motiv světlejších barev.

3) Chcete-li některou část těla zakrýt a zamaskovat tak případné nedokonalosti, volte jednotnou barvu tmavšího rázu.

4) Plavky také lze kombinovat dle vašeho přání. Využijte naší možnosti nákupu dámských plavek odděleně a využijte našeho výhodnějšího nákupu setů plavek. Můžete si zvolit odlišný barevný styl horního a spodního dílu, čímž můžete jednu část zvýraznit a druhou skrýt.

Zpět nahoru

Správný výběr dámských plavek dle typu postavy

Nejpoužívanější variantou, jak vybrat ten nejvhodnější typ plavek, je podle typu vaší postavy. Celkem máme 5 typů ženských postav. Jaký typ postavy máte v celku jednoduše, přečtete-li si jednotlivé specifikace. Z nich vám bude jasné, která postava je ta vaše a tedy jakých rad a doporučení by bylo dobré se držet.

Typy dámské postavy

Přesýpací hodiny

Specifikace:
- ramena stejně široká jako boky
- prsa středně velká
- pas je výrazně užší než ramena a boky

Pokud výše uvedená specifikace sedí na váš typ postavy, tak vám blahopřejeme. Vaše křivky jsou pro většinu mužů nejvíce přitažlivé a navíc vám bude slušet téměř vše. Největší potřebou tohoto typu dámské postavy je co nejvíce zviditelnit a zvýraznit její půvabné křivky. Jediným "omezujícím" doporučením je, držet se u spodního i horní dílu plavek podobného barevného provedení, aby jedna část na sebe neupoutala více pozornosti a nenarušila souměrnost vašeho těla. Zabrouzdejte a vybírejte z jakékoliv kategorie, jakýkoliv typ plavek. Pestré a výrazné barvy, moderní motivy, které upoutají pozornost mužů i žen. Podprsenka může být klidně bez ramínek nebo s tenkými ramínky. Hezky na vás budou rovněž vypadat podprsenky trojúhelníkového tvaru. Kalhotky mohou klidně být typu bikiny, které dodají vašim bokům patřičný šmrnc.

Obdélník (chlapecká / atletická postava)

Specifikace:
- nevytvarované křivky
- protáhlý, svalnatější trup

Při pohledu na vaši postavy zepředu vidíte tvar obdélníku. Nejsou vidět žádné přechody mezi bokem, bříškem a pasem. Musíte posílit vaši ženskost a opticky co nejvíce vytvarovat křivky vhodně zvolenými plavkami a případně doplňky. Typem plavek se nemusíte nijak omezovat, na vaše tělo můžete bez obav navléct všechny. Trápit vás ani nebudou moderní vzory či veselé barvy, které také nebudou rozhodujícím faktorem. Tím nejdůležitějším prvkem naopak budou detaily a ozdoby. Podprsenku  s košíčky, nebo s vyjímatelnou výztuží, abyste docílila plnějších tvarů vašeho dekoltu. Kalhotky bokové, případně se k vám budou také hodit bikiny, které zúženými střihem boků dodají tvar bokům vašim. 

Jablko

Specifikace:
- ramena užší
- hrudník široký
- prsa středně velká až velká
- pas nevýrazný
- bříško větší
- boky užší

V tomto případě je potřeba "odstranit" širší partie vašeho těla. Mezi takové partie v tomto případě patří ramena, bříško, případně silnější paže a plnější dekolt. Vhodné jsou například jednodílné plavky hodně střižené, které zúží a zároveň protáhnou vaši postavu. Podívat se také můžete do sekce plavky tankiny. Tyto plavky vám zakryjí bříško, dají se však pro hezčí opálení bříška vyhrnout. Postavu také dobře protáhnou plavky monokiny. Být více sexy vám také pomůžou různé doplňky, jako například šaty, sukně, tuniky. Volte spíše vzorované nebo pestrobarevnější kousky. Pokud budete vybírat ve dvoudílných plavek, určitě vám nedoporučujeme podprsenku bez ramínek. Vhodná také úplně nebude podprsenka s úzkými ramínky. Vybírejte tedy podprsenky se silnějšími ramínky, výstřih ideálně co nejvíce do "V". Vítány jsou rovněž podprsenky s volánky. S typem postavy "jablko" nejste nijak omezená, co se spodního dílu, tedy kalhotek, týče. Vybírat můžete z celé nabídky.

Hruška (trojúhelník)

Specifikace:
- ramena užší
- prsa malá až středně velká
- boky široké
- stehna zaoblená

V tomto případě je potřeba upoutat co nejvíce pozornosti na drobnější ramena a co nejvíce "dorovnat" rozdíl se spodní částí těla. Podprsenku volíme výraznější, pestré barvy, či vzory. Volánky, či vrstvení materiálu je jen vítáno. Vhodné jsou trojúhelníčkové podprsenky, či podprsenky bez ramínek. Spodek naopak musí být co nejméně nápadný. Tedy jednobarevný spodní díl (tmavší barvy) bez dalších zdobení. Když bude více vykrojený, jedině dobře. Opatrně s bokovými kalhotkami, těmto je lépe se vyvarovat, případně vybírat velice obezřetně. Pokud jsou ve vašem hledáčku jednodílné plavky, zaměřte se nejvíce na výstřih, který by měl být v ideálním případě do "V" a také na jednobarevné provedení - tmavší barvy.

Obrácený trojúhelník

Specifikace:
- ramena široká
- pas úzký
- boky podstatně užší než ramena

Přesně opačný případ, než tomu je u typu postavy hruška. Tedy je potřeba upoutat pozornost na spodní část těla. Horní díl by měl být tmavších barev, které tolik nevynikají. Spodní díl - kalhotky, tedy barevnější, veselejší. Volánky či vrstvení je výhodou. Můžete nosit všechny typy kalhotek, ale nejvíce pozornosti upoutáte, navléknete-li se do bokových kalhotek.

Zpět nahoru

Správný výběr dámských plavek dle požadovaného efektu

Pokud se nechcete, nebo nepotřebujete, zaobírat celou problematikou určitého typu postavy, ale pouze chcete dosáhnout určitého efektu, vyberte si jeden ze seznamu uvedeného níže a přečtěte si, jak postupovat, abyste jej docílila.

Potřebuju zamaskovat širší ramena

Chcete-li zamaskovat vaše širší ramena, musíte od nich odpoutat pozornost a přenést ji na spodní část těla. Toho docíle, že zvolíte pro spodní část plavek, v tomto případě kalhotek, pestřejší a veselé barvy, tedy takové, které zaujmou svou různorodostí a barevným provedením.

Chci "zvětšit" prsa

Chcete-li zvětšit prsa, tedy aspoň opticky, vybírejte z nabídky push up podprsenek, nejlépe se zavazováním za krkem i na zádech. Tenké šňůrky rovněž opticky "zvětší" vaše prsa. Podívejte se v nabídce na takové podprsenky, kde jsou košíčky mezi sebou rovněž spojeni co nejtenčí šňůrkou. Bonusem bude řasení, či volánky v horní části podprsenky.

Potřebuju skrýt bříško

Je-li vašim přáním skrýt bříško, ať už z jakéhokoli důvodu, je to v celu jednoduché. Na zakrytí bříška stačí použít například plavky tankiny. Jsou složené ze dvou dílů. Spodní díl jsou kalhotky, které pro nás v tuto chvíli "nejsou důležité". Zajímat nás bude horní díl, ten totiž má za úkol nám bříško skrýt. U tankiny tuto roli plní část plavek, která vzhledem vypadá jako Top. Bříško je tedy zakryté, a pokud si jej chceme opálit, jednoduše si jej vyhrneme. Další možností jsou plavky monokiny. Pokud vám jde opravdu čistě o zakrytí bříška, jsou i tyto plavky vhodné. Zakryjí to, co potřebujeme, a průřezy na bocích zvýrazní vaše ženské rysy. K výběru se nám také nabízí klasické jednodílné plavky, které není potřeba podrobněji představovat.

Chci schovat širší boky

V tomto případě je potřeba dát si pozor na spodní část plavek. Kalhotky by měly být více vykrojené, spíše vyššího střihu. Bokové kalhotky raději nevolte, případně velice obezřetně. Jednobarevné kalhotky, nejlépe tmavé barvy. Pomoci si také můžete upoutáním pozornosti na horní část těla v podobě barevné, zajímavé podprsenky.

Chci rozšířit úzké boky

Pokud naopak máte problém s tím, že máte boky moc úzké a nemají ženské křivky, je potřeba trochu dopomoci ženským tvarům pomocí kalhotek. Ideální pro vás budou kalhotky s nohavičkou, nebo-li šortky. Pokud zvolíte hezkou barvu, případně vícebarevné kalhotky, efekt bude ještě větší. Se spodním dílem slaďte i horní díl, který pokud bude stejného vzoru, vytvoří při celistvém pohledu trochu efekt typu postavy "přesýpací hodiny", který muže velice přitahuje.

Nic skrývat nechci (tedy jen to nejnutnější)

V tomto případě není potřeba dávat pozor téměř vůbec na nic. Jediné, co vám můžeme poradit - volte barevné, moderní vzory a odvážnější střihy. Předveďte své přednosti v plné kráse a užívejte si svou krásnou postavu.

Zpět nahoru

Správný výběr dámských plavek dle typu plavek

Dvoudílné plavky

Dvoudílné plavky toho ze všech typů skrývají úplně nejméně. Spoustu žen si myslí, že jsou určené pouze pro štíhlé dívky s "dokonalou" postavou - není pravda. Nebojte se vzít si na sebe dvoudílné plavky i přesto, že vaše tělo podle vás zmíněné "dokonalosti" nedosahuje. Případné nedokonalosti můžete trochu skrýt, pomocí "triků" s barvami a střihy, které jsou popsány výše podle toho, čeho chcete dosáhnout.

Jednodílné plavky

Jednodílné plavky toho naopak skrývají většinou nejvíce ze všech typů plavek. Pokud jsou podle vás jednodílné plavky vhodné pouze pro plnoštíhlejší ženy, jste na omylu. Jednodílné plavky jsou nejstarším typem plavek, čemuž odpovídá i jejich neustále se držící popularita na vysoké úrovni. Díky tomu v současné době spoustu návrhářů produkuje celou řadu zajímavých motivů a barevných provedení. Bez sebemenších obav je lze použít u všech typů postav, neboť díky svému střihu nemají žádné úskalí.

Tankiny

Poměrně moderním typem plavek jsou tankiny. Díky horní dílu ,který představuje Top, zakryjí celé vaše bříško. Z tohoto hlediska je vhodnější dívky a ženy s větším bříškem. Neznamená to však, že jsou určené pouze k tomuto účelu. Naopak jejich bezespornou výhodou je výjimečnost. Těchto plavek není příliš mnoho k vidění, takže budete "tou zajímavou" právě vy! Ať už je máte z funkčního či estetického hlediska, využijte možnost vyhrnout horní díl tak, aby se vám opálilo celé bříško, jako kdybyste měla na sobě dvoudílné plavky.

Monokiny

Posledním základním typem plavek jsou plavky monokiny. Mají celou řadu výhod. Díky průřezům na bocích dají vyniknout vašim krásným ženským křivkám, pohled na vás tak bude pro většinu mužů velice sexy. Vhodné jsou také, pokud chceme skrýt naše bříško, ať už z jakéhokoli důvodu. Podobně jako tankiny jsou velice výjimečné, díky nízkému počtu žen, které je nosí. Jejich nevýhodou potom je menší opálena plocha bříška.

Zpět nahoru