Bumex.cz
+420 776 836 784
info@bumex.cz

Jak vybrat správný typ pánských plavek

Správný výběr pánských plavek dle typu postavy

Nejčastěji vybíráme plavky dle typu naší postavy. Základem je, že se nám plavky musí líbit, to je určitě pravda, na druhou stranu je potřeba také brát v potaz naše křivky a proporce, aby nám plavky co nejlépe sedli. V následujících řádcích jsme pro vás připravili pár rad a připomínek, o kterých je minimálně dobré vědět, a ideálně také dle nich vybírat ten správný typ, střih a barevné provedení plavek.

Malá hubená postava

Je-li vaše postava malá, musíte si dát pozor, abyste ji opticky ještě více nezkracovali. Z tohoto pohledu byste se měli vyvarovat plavkám šortkám. Můžete vybírat ze slipových plavek, nebo ještě lépe z plavek boxerek. Zároveň si dbejte na to, abyste si postavu nezeštíhlovali ještě více, nevhodnou volbou barevného provedení plavek. Vybírejte spíše světlé barevnější provedení, případně výraznější větší motivy. Ty vám něco málo přidají, co se do mohutnosti týče.

Malá sportovní postava

Díky vaší píli, případně vašim genům, nepotřebujete postavu ani rozšiřovat, ani zužovat. Musíte pouze myslet na výšku vaší postavy. Pokud je příliš malá, je dobré ji opticky prodloužit. Kraťasy ani šortky v tomto případě nebudou vhodné, protože jejich délka by vizuálně zkrátila nohy. Zvolit tedy můžete boxerky, které díky své universálnosti se budou hodit i k vaší postavě. Bát se nemusíte ani slipů, které podtrhnou vaše zesílené proporce. Záleží tedy pouze na vás, co je vám pohodlnější a příjemnější. Barvy ani motivy řešit nemusíte, vybírejte tedy dle vaší libosti.

Malá plnoštíhlá postava

Je-li vaše postava menší a širší, bez výrazného vytvarování, bude potřeba, aby plavky vás opticky protáhly a zúžily. Pro tuto kombinaci  jsou vhodné spíše delší kraťasy, ne však příliš dlouhé. Dávejte si pozor, aby nebyly příliš upnuté na tělo. Barevní provedení volte méně výrazné, úplně nejlépe jednobarevné, spíše tmavší barvy, jako například černá, hnědá, tmavě modrá apod. Vhodné jsou také svislé pruhy, které postavu zúží a protáhnou, tedy přesně to, co potřebujete.

Vysoká hubená postava

Abyste v plavkách nevypadal jako kůl uprostřed pláže, potřebujete postavu trochu rozšířit a zmenšit. Vyvarujte se tedy boxerek a na slipy byste měl rovnou zapomenout. Z vizuálního pohledu uděláte nejlépe, pořídíte-li si do svého šatníku plavky typu kraťasy. Ideálně volnějšího střihu, aby nebyly příliš upnuté na tělo. Pro ještě větší rozšiřující efekt volte pestré a veselé barvy, či motivy s velkými a výraznými tvary. Pokud chcete plavky jednobarevné, tak se ale vyvarujte tmavým barvám, ty by naopak měli zeštíhlení vaší už tak dosti úzké postavy.

Vysoká sportovní postava

"Nejideálnější" postava, jakou můžete jako muž mít. V tomto případě není potřeba brát zřetel vůbec na nic. Je pouze jedno doporučení a to, vybírat si pestré barvy a veselé motivy, a naopak se vyvarovat tmavším barvám. Ty by zamaskovaly vaše křivky, což by u typu vaší postavy byla věčná škoda.

Vysoká plnoštíhlá (či objemnější) postava

Tímto typem postavy nejsou myšleny pouze plnoštíhlý muži, ale i muži, kteří jsou stavbou svého těla velmi mohutní. Výšku vaší postavy je dobré přiměřeně zmenšit. Z tohoto hlediska by ve vašem šatníku neměli být plavky slipy, ani boxerky. Nejlepším řešením pro vás jsou dlouhé plavky kraťasy. Volte spíše jednobarevné provedení - tmavší barvy. Plavky mohou být i vzorované, ovšem v tomto případě dbejte na to, aby vzory na plavkách nebyly příliš výrazné a velké, ty by vaší mohutnější postavě ještě přidali.

Zpět nahoru

Správný výběr pánských plavek dle požadovaného efektu

Pokud nechcete řešit výběr vhodných plavek z komplexního hlediska vaší postavy, ale chcete pouze zamaskovat nedokonalost vašeho těla, vybrali jsme pro vás následující seznam s požadovanými efekty. Najděte si přesně ten, kterého chcete dosáhnout. Zkrášlit vaší postavu vhodně zvolenými plavkami pak bude podstatně jednodušší.

Zamaskování plnoštíhlosti (či mohutnější postavy)

Trápí-li vás nadváha, či od přírody mohutnější postava, budete potřebovat zvolit plavky, které vám pomůžou postavu opticky zúžit. V tomto případě je vhodné volit spíše širší plavky. Nejvhodnější jsou volné kraťasy. Pozor tedy, aby nebyla na těle přiliš upnuté. Vybírejte méně výrazné, tmavší barvy. Plavky ideálně jednobarevné. Pokud chcete plavky s motivem, dejte si pozor, aby motiv byl malý a nevýrazný.

Rozšíření hubené postavy

Jste-li příliš hubení a trápí vás úzká postava, je při výběru plavek třeba dbát na to, aby plavky měly rozšiřující efekt. Na základě toho faktu volte ideálně více barevné plavky veselějších a výraznějších barev. Vítané jsou také plavky s různými motivy, ovšem myslete na to, že motiv by měl být velké. Malé vzorování má spíše zeštíhlující efekt, což vy určitě nepotřebujete.

Protažení krátké postavy

Trápí-li vás menší vzrůst budete potřebovat plavky, které vás opticky prodlouží, respektive hlavně nezkrátí. Plavky typu šortky tedy raději nevolte, protože tím, jak nohavice překryjí část vašich nohou, tak vaší postavu spíše zmenšují. Vhodné tedy naopak jsou boxerky, nebo slipy. Výběr je v tomto případě pouze na vás.

Zmenšení vysoké postavy

Potřebujete plavky, které vás opticky zkrátí. Vhodnou volbou tedy jsou delší plavky kraťasy. Ve svě podstatě platí, že čím delší, tím lepší. Na barvách v tomto případě de facto vůbec nezáleží.

Zpět nahoru