Bumex.cz
+420 776 836 784
info@bumex.cz

Kalhotky

Kalhotky

Tato část spodního prádla již dávno nesymbolizuje pouhou hygienickou pomůcku, bez které bychom se během dne neobešly. Kalhotky nám dopomáhají cítit se neodolatelnější, krásnější a přitažlivější. U opačného pohlaví poté tímto správně zvoleným malým kouskem vzbuzujeme touhu, není to kouzelné?

Největší zlom

Dříve se kladl důraz především na funkčnost a přizpůsobivost kalhotek různým tělesným proporcím. Ve čtyřicátých letech dvacátého století ovšem došlo k největšímu přelomu. V západní Evropě se totiž do obchodů dostaly nové typy spodního prádla, díky čemuž se kladl větší důraz na sexualitu. Začaly se používat nové látky, a to především bavlna, satén, hedvábí a chybět nesměla ani svůdná krajka. V současné době si tak můžeme vybrat ze široké nabídky nejrůznějších kousků přesně podle našeho vkusu.

 

Hurá nakupovat

Výběr kalhotek je zpravidla o něco jednodušší než nakupování podprsenky. Většinou již tušíme, jaký styl se nám osobně líbí, který střih nám sluší i jaká barva se nejlépe hodí k naší pleti a vlasům. Ale i tak se musíme základními pravidly řídit.

Nejdůležitější na celém výběru je velikost. Spousta štíhlých žen mylně sahá po větší velikosti a platí to i naopak. Volné či naopak příliš těsné kalhotky vám rozhodně lichotit nebudou.

Co se materiálu týče, vyhýbejte se při celodenním nošení umělým tkaninám. To si nechte až na večer či na nějakou významnou událost. Přes den dejte prostor vzdušné bavlně či přírodnímu hedvábí. Umělé látky bývají zdrojem častých mykóz, což rozhodně nepředstavuje něco příjemného.

A pozor na barvy. Spodní prádlo by vždy mělo ladit s celkovým outfitem. Vyhnete se tak například faux-pas v podobě prosvítajícího černého prádla, které si vezmete pod bílé kalhoty.

Chození „na ostro”?

Existuje ještě jedna možnost - chodit do společnosti bez spodního prádla. Nejčastěji tomu tak přitom bývá v letních měsících. Jako pozitivum lze uvést to, že pokožka dýchá a nedochází k žádnému zapaření. Za určitých podmínek, například máme-li na sobě přiléhavé šaty, se nám pod nimi alespoň nerýsují švy kalhotek. Ovšem to lze v současné době řešit s pomocí bezešvého prádla.

A jaká jsou proti? V prašném či špinavém prostředí bychom se takto pohybovat vůbec neměli. Nehledě na to, že vzhledem k hygienickým zvykům se musí kalhoty či kraťasy dennodenně prát. Když už mají nahrazovat kalhotky, tak se vším všudy.

A na závěr ještě jedna všeobecně známá skutečnost k připomenutí. Mnoho mužů potvrzuje, že pohled na ženské tělo ve spodním prádle je mnohem více lákavější než bez něj. Fantazie zde totiž alespoň může pracovat na plné obrátky.

Kam dál?

Jak vybrat správně kalhotky?

Střihy kalhotek

Klasické kalhotky Rio Klasické kalhotky high cut briefs Klasické kalhotky hipster Klasické kalhotky Bikiny

Klasické
Rio

Klasické
High cut briefs

Klasické
Hipster

Klasické
Bikiny

 
Klasická tanga Kalhotky tanga G-string Tanga V-string Tanga T-back

Klasická
tanga

Tanga
G-string

Tanga
V-string
Tanga
T-back
Tanga C-string Tanga thonga Kalhotky brazilského střihu Kalhotky s nohavičkou
Tanga
C-string
Tanga
Thonga
Brazilky Kalhotky
s nohavičkou

Výška kalhotek

Bokové kalhotky Vysoké kalhotky Extra vysoké kalhotky
Výběr kalhotek dle jejich výšky

Druhy kalhotek

Funkční kalhotky Kalhotky pro plnoštíhlé Sportovní kalhotky Stahovací kalhotky

Funkční
kalhotky

Kalhotky
pro plnoštíhlé

Sportovní
kalhotky

Stahovací
kalhotky

Druhy kalhotek

Bezešvé kalhotky Krajkové kalhotky Push-up kalhotky

Bezešvé
kalhotky

Krajkové
kalhotky

Push-up
kalhotky