Bumex.cz
+420 776 836 784
info@bumex.cz

Typy dámských plavek

Stejně jako u spodního prádla si dámy mohou i u plavek vybírat z nepřeberného množství druhů a zkombinovat tak svůj plážový outfit k dokonalosti. Každý druh plavek s sebou přináší určité výhody i nevýhody a hodí se tak vždy pro jinou skupinu žen.

Dvoudílné pro krásnou postavu

Zřejmě nejoblíbenějším typem plavek pro mladší ženy se staly právě ty dvoudílné. Vybírat si zde totiž můžete z různých druhů podprsenek, z nichž každá se hodí pro jiná ňadra. V nabídce jsou ty bez kostic, které dokonale padnou menšímu poprsí, pokud vás naopak příroda obdarovala spíše více než-li méně, jistě oceníte velkou podporu. Pro dokonalé opálení poté skvěle poslouží druh podprsenky bandeau, jež nemá žádná ramínka. Trojúhelníková varianta je rovněž na slunění velice vhodná, jelikož množství použité látky lze označit jako minimální a bronz se tak dostane téměř všude.

Co se spodního dílu plavek týče, k dostání jsou klasické modely se zavazováním na boku, dále kalhotky s nohavičkou a pro odvážnější dámy i kalhotky typu tanga, která se postarají o krásné opálení i v oblasti hýždí. Nezapomínejte oba díly vhodně zkombinovat, aby spolu barevně ladily.

Jednodílné pro sport

Pokud využíváte vodní plochu především pro plavání, budou pro vás ideální sportovní modely, které bývají jednodílné. Typický je pro ně přitom střídmý vzhled a jednoduchost, žádné ozdoby nejsou třeba. Některé dámy ovšem po jednodílných plavkách sáhnou i z důvodu, že jim jejich dvoudílné kamarádky kvůli něčemu nevyhovují. V tom případě se nemusíte obávat chybějících barev a doplňků, které dodají plavkám ten správný šmrnc.

Monokiny či tankini? Jaký je v tom rozdíl?

Možná také patříte mezi ty osoby, které si tyto dva druhy pletou. Pokud ne, gratulujeme. Monokiny jsou velmi podobné klasickým jednodílným plavkám, řadí se však mezi ty odvážnější, jelikož odhalují i boční část vašeho těla. Pokud se tak svoji postavu nebojíte ukázat, jistě díky nim přitáhnete pozornost nejednoho muže. Tankini se naopak skládají ze dvou kousků. Spodní díl je srovnatelný s tím od klasických dvoudílných plavek. Vrchní poté zahaluje celý trup. Můžeme tak říct, že se jedná o takový top, ve kterém však můžete klidně do vody.

Nedílnou součást plavecké výbavy tvoří i nejrůznější doplňky. Poohlédnout se tak například můžete po speciální čepici, díky které zůstanou vaše vlasy suché. Za zmínku rovněž stojí i stylové šaty či sukně, které nesmí chybět při pobytu na pláži.

Kam dál?

Dámské dvoudílné plavky Horní díly plavek Spodní díly plavek
Dámské dvoudílné plavky Horní díl dámských plavek Spodní díl dámských plavek
Jednodílné dámské plavky Monokiny Tankiny plavky
Dámské jednodílné plavky Dámské plavky monokiny Dámské plavky tankiny